İletişime Geçin:
0 224 452 22 99
info@fizyonil.com

Kireçlenme Nasıl Oluşur?

 

İlerleyen yaşlarda görülen bir rahatsızlık olarak ifade edilen kireçlenme genel olarak diz, bilek ve parmak eklemlerinde görülmektedir. Kireçlenme aşamasında kıkırdağın hasar alması durumu ortaya çıkması ile beraber kilo da önemli bir etmen olarak değerlendirilebilecektir. Aynı zamanda da hastanın kilo durumu ve kaslarının yapısı da hastalığı tetikleyen temel faktörler arasında var olabilmektedir. Aile büyüklerinde kireçlenmeye dair herhangi bir rahatsızlık bulunması halinde de sizde de bu rahatsızlığın görülmesi yüksek bir ihtimal olarak adlandırılabilmektedir. Kalıtsal bir rahatsızlık olarak dikkat çeken kireçlenme kalıtsal bir rahatsızlık olarak da değerlendirilmektedir.

Kireçlenme Tedavisi Nasıl Olur?
Kireçlenmeye bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıkların uzun süre sonrasında kendini gösterdiğinden dolayı, tedavisi de uzun süreli olarak gerçekleştirilmektedir. Kireçlenme tedavisi esnasında genel olarak etkilerini azaltmaya dayalı süreçler doktorlar tarafından ortaya konulabilecektir. İlaç tedavisinin yanı sıra düzenli beslenme ve programlı egzersiz de önemli detaylar olarak da görülmektedir. İlk safhalarda görülebilecek olan bu tip tedavi seçenekleri, hastalığın ilerlemesi halindeyse değişkenlik gösterebilecektir. İlaç tedavisi ve egzersizler hareket kabiliyetini yeniden kazanma konusunda yeterli olarak adlandırılmayacaktır. Bunun yüzünden de kireçlenmenin önüne geçmek adına da ameliyat işlemleri devreye girecektir. Böylelikle de hasarlı bölgenin onarılması ve güçlendirilmesi süreci de işleyecek olan bir durum olarak ifade edilecektir.

Kireçlenme esnasında farklı metotlara yönelmek de en önemli faydaları sağlayabilecektir. Bu tip rahatsızlıkları tedavi etmek adına da GTOS terapi de yaygın olarak tercih edilebilecektir. GTOS terapi ile kireçlenme bulunan hasarlı bölgenin birkaç seansta iyileştirilmesi söz konusu olabilmektedir. GTOS terapi ile kireçlenme bulunan noktalara farklı cihazlarla müdahale edebilmektedir. Basınç uygulanması sonrasında da en uygun seansların gerçekleştirilmesi durumu da aktif olarak görülebilecektir. Böylelikle de hastalığın tedavi edilmesi alanında da yan etkisiz bir çözüm olanağını da sağlamaktadır.

Herhangi bir medikal ürünün kullanılmadığı GTOS terapi seçeneklerinin vücuda olumsuz etkisi de bulunmamaktadır. Böylelikle de en uygun çözüm olanaklarını da sağlayabilecek biçimde etkisini gösterebilmektedir. GTOS terapi imkanları sayesinde farklı bölgelerde bulunan kireçlenme rahatsızlığının önüne geçilerek; hareket kabiliyetinin artması ve ağrıların azalması gibi durumların da söz konusu olarak görüldüğü durumlara rastlamaları durumu da görülebilecektir. Bu sayede de herkese önerilen bir fizik tedavi metodu olarak görülmekte olup; hastalara en uygun şartları da sağlayarak iyileşmelerinde de hatırı sayılır bir sonucu da ortaya koyma noktasında da etkili bir yöntem olarak adından söz ettirmeyi de sürdürmektedir.